Poradna
Jak napsat správně životopis
Jedním z důležitých faktorů při hledání zaměstnání je dobře napsaný životopis (taktéž Curriculum Vitae, zkráceně CV). Životopis podaný ve formě, kterou jste se naučili na základní škole, není při oslovení potenciálního zaměstnavatele příliš vhodný. V současné době preferují zaměstnavatelé tzv. strukturovaný životopis, kde je v heslech či krátkých větách uvedeno vše podstatné.
Více naleznete ce článku Jak napsat správně životopis.
Vybíráme personální agentury
Na české trhu působí řádově stovky personálních agentur. Jak vybrat tu správnou personální agenturu? Faktorů při výběru může být hned několik.
Více naleznete ve článku Vybíráme personální agentury.
Jak se připravit a jak se chovat u pracovního pohovoru
Pracovní pohovor je jedna z nejdůležitějších součástí procesu hledání nového zaměstnání. Mnohdy se u něj dopouštíme nevědomě chyb, o kterých ani nevíme.
Více naleznete ve článku Jak se chovat u pracovního pohovoru.
Další informace pro uchazeče, zaměstnance i zaměstnavatele
Jak se v práci efektivně zbavit stresu
Stres v práci nepříznivě ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale samozřejmě i pracovní výkony. Ačkoli se snažíme sebevíc, občas se mu nevyhne nikdo z nás. Stresorů může být mnoho –…
Víte, jak napsat motivační dopis?
Pokud chcete získat pozici, o kterou je velký zájem, může vám k tomu dopomoci právě motivační dopis. Víte ale, jak má vypadat a co má obsahovat? Díky našim radám a tipům napíšete…
Víte, jak správně zaujmout a odpovědět na pracovní inzerát?
Životopis máte sepsaný, motivační dopis taktéž, zbývá vám tedy poslední krok. Najít si vhodnou nabídku práce třeba na pracovním portále a zareagovat na ni. Víte ale, na co si dát pozor a…
I nepodnikatel může vystavit fakturu v rámci příležitostného příjmu. Co musí splňovat?
Pracujete na hlavní pracovní poměr, ale zároveň by se vám hodila nějaká koruna navíc? Víme, jak to udělat bez živnostenského oprávnění a zároveň při tom neporušit zákon. Příležitostný…
5 tipů jak efektivně zvládnout home office
Home office se pro spoustu zaměstnanců stal naprostou samozřejmostí, bez které by mnohdy ani na pracovní nabídku nekývli. Jeho rozmach nastal zejména během pandemie Covid, kdy nebylo…
Pozor! Zaměstnavatel může sledovat vaši činnost na počítači!
Zaměstnavatelé samozřejmě chtějí zaměstnance, kteří budou pracovat maximálně výkonně a nenechají se od své práce nikterak vyrušovat. Nadřízený navíc může vaši pracovní náplň celkem snadno…
Nepleťte si ochrannou dobu a ochrannou lhůtu
Ochranná doba a ochranná lhůta sice zní jako dva téměř totožné pojmy, ale nenechte se zmást. Ochranná doba chrání některé zaměstnance před výpovědí, kdežto ochranná lhůta zaručuje alespoň…
Jak dlouho a jak často můžu být u lékaře na propustku?
Návštěva lékaře může pro pracující mnohdy představovat téměř nadlidský úkol. Odcházíte z práce pozdě odpoledne? To už na vás žádný lékař rozhodně čekat nebude. V těchto případech…
Co dělat, když dostanete vytýkací dopis?
Obdrželi jste vytýkací dopis a nevíte, co to pro vás znamená? Nebojte se, ne vždy musíte očekávat výpověď. Poradíme vám, jak ji ale případně zvrátit a také se dozvíte, jak se lze bránit…
Nyní prostě stonat nemůžu! Jak se nenakazit, když všichni kašlou
Období respiračních onemocnění obvykle začíná na konci září a trvá až do jarních měsíců. Během této doby je náš organismus vystaven nadměrnému množství bakterií a virů, které jsou všude…
Pevná nebo pružná pracovní doba. O co vlastně jde?
Každému pracovníkovi vyhovuje jiná pracovní doba. Někdo dělá ve směnném provozu, někdo formou krátký/dlouhý týden a jiný má jasně stanovenou pracovní dobu. Dnes si rozebereme, jaký je…
Manželé by měli navzájem znát výši svých příjmů. Zjistěte si to u zaměstnavatele.
Víte, jakou mzdu či plat dostává každý měsíc váš manžel či manželka? Pokud ne a vaše polovička se odpovědi na tuto otázku vyhýbá, nezoufejte, protože máte šanci, zjistit si to sami! A to…