Umíte pojmenovat své dobré vlastnosti do životopisu? Poradíme, jak na to

O tom, jak co nejefektivněji napsat životopis, se píše na mnoha webových stránkách. Jaké do něj vložit fotografie, co vypíchnout, a co naopak raději nepsat. Každopádně je fajn, když v životopise popíšete kromě svých profesních zkušeností i své pozitivní vlastnosti. Zdá se to jako jednoduchá věc, ale schválně si je zkuste říci. Možná vás napadají nicneříkající klišé typu: jsem komunikativní, flexibilní, pracovitý... Poradíme, jak své dobré vlastnosti popsat tak, aby personalistu zaujaly.
V první řadě musíte své dobré vlastnosti znát. Není to tak jednoduché, bereme je totiž jako samozřejmost, myslíme si, že to není nic zvláštního a nemáme nic, co by neměli i ostatní. Ale to není pravda. Ne každý třeba umí zorganizovat téměř cokoliv, přemluvit druhé, aby vám vyšli vstříc a ještě rádi nebo něco přesně spočítat a nemít v účtech ani jednu chybu.
Zkrátka se porovnejte s ostatními lidmi a zapřemýšlejte, co oproti známým a kamarádům děláte lépe. Držíte sliby, jste dochvilný a umíte sdělit druhému i nepříjemné věci? Všechno se počítá.
Druhým krokem je naučit se své silné stránky pojmenovat. Tak například pokud dokážete rozzlobeného a nespokojeného člověka uchlácholit, shrňte to do jedné věty. Umím vyřešit nepříjemnost tak, že klient nakonec odchází spokojený a s úsměvem. Tato vlastnost může být klíčovou v obchodních profesích nebo třeba i na místě recepční.
Umíte předvídat chování ostatních, dokážete být vždy o krok napřed? To také může personalistu zajímat.
Nebojte se být konkrétní a vyhněte se slovům z úvodu našeho článku jako je komunikativní a flexibilní. Ta už jsou ohraná. Nebojte se být konkrétnější.
Zdroj: jobs.cz
Načerpejte další informace
Jak přecházet syndromu vyhoření
Syndrom vyhoření se stává čím dál tím více běžnějším onemocněním, kterým trpí pracovníci v nejrůznějších profesích. Poradíme vám, jak syndromu vyhoření co nejefektivněji přecházet a co…
Jak se připravit na Úřad práce
Ocitli jste se bez zaměstnání a co teď? Vaše první cesta pravděpodobně povede na Úřad práce. Víte, jaké výhody plynou z registrace na Úřadu práce, a naopak jaké máte vy jako uchazeč o…
Na co mám nárok ve zkušební době?
Zkušební doba je strašákem všech zaměstnanců, kteří nastoupili do nového zaměstnání. Pracovník během ní musí prokázat své schopnosti, aby si zaměstnání udržel. Jaká je vlastně její délka a…
Neprojevila se u vás nemoc z povolání?
Zaměstnavatel je povinen vytvářet pro své zaměstnance bezpečné pracovní prostředí. Ne všem nemocem z povolání ale bohužel lze předejít. Na koho se obrátit, když máte podezření, že…