Poobědový šlofíček výkonnost neohrozí, spíše naopak

Také se vás po obědě vždy zmocní únava a vy byste si nejraději dali šlofíčka? A to samozřejmě bez výjimky, jestli se jedná o víkendový nebo pracovní den? Nic neobvyklého, v zemích jižní Evropy s tím počítají. Proto mají poobědové siesty. Dokonce i vědci zjistili, že ten, kdo si po obědě rád pospí, má menší riziko, že dostane infarkt.
Bohužel v našich zeměpisných šířkách se poobědové spinkání nosí snad jen v mateřských školách. Evropská společnost kardiologů však dokonce takové poležení doslova doporučuje. Jistě, ne každý si může dovolit jít si během dne lehnout. V době, kdy chodíme do zaměstnání, je to prakticky vyloučené. Možná by se zaměstnavatelům vyplatilo, nechat své pracovníky tak na dvacet minut spočinout. Mezi jednou a druhou hodinou odpolední totiž podle statistik dochází k největšímu využívání internetu v práci - ale k soukromým účelům. Lidé si zkrátka potřebují odpočinout alespoň mentálně, když už se nemohou natáhnout na kavalec. V pozdějších odpoledních hodinách už zase produktivita práce stoupá.
Jeden odpolední šlofík prokazatelně zvyšuje produktivitu o 30%, zlepšuje bdělost a koncentraci a to téměř o 100% a snižuje riziko srdečních příhod.
Pokud jste příznivcem poledního spánku, tak je to dobře. Mohou se tomu naučit i studenti. Pokud se během náročného zkouškového období naučí si dáchnout, tak se jim zlepší pozornost i schopnost věci si zapamatovat. Mozek totiž během odpočinku retsartuje a vymaže krátkodobou paměť. A stačí jen 15-20 minut, takže se ani příliš nezdržíte.
Nyní je před námi pouze jediný problém. Jak tohle všechno vysvětlit šéfovi. Ten nebude nadšený, když najde své zaměstnance, jak leží s hlavou na stole. U nás zatím jedinou nadějí je, že nadřízený pochází z jižních evropských zemí nebo je nadmíru osvícený.
Načerpejte další informace
Jak přecházet syndromu vyhoření
Syndrom vyhoření se stává čím dál tím více běžnějším onemocněním, kterým trpí pracovníci v nejrůznějších profesích. Poradíme vám, jak syndromu vyhoření co nejefektivněji přecházet a co…
Jak se připravit na Úřad práce
Ocitli jste se bez zaměstnání a co teď? Vaše první cesta pravděpodobně povede na Úřad práce. Víte, jaké výhody plynou z registrace na Úřadu práce, a naopak jaké máte vy jako uchazeč o…
Na co mám nárok ve zkušební době?
Zkušební doba je strašákem všech zaměstnanců, kteří nastoupili do nového zaměstnání. Pracovník během ní musí prokázat své schopnosti, aby si zaměstnání udržel. Jaká je vlastně její délka a…
Neprojevila se u vás nemoc z povolání?
Zaměstnavatel je povinen vytvářet pro své zaměstnance bezpečné pracovní prostředí. Ne všem nemocem z povolání ale bohužel lze předejít. Na koho se obrátit, když máte podezření, že…