Nedala vám firma po pohovoru vědět, jak jste dopadli? Víme proč
Sháněli jste práci, rozeslali tisíc životopisů a obešli desítky pohovorů? A z některých firem se ani neobtěžovali dát vám vědět, že jste neuspěli? Nesmutněte, rozhodně totiž nejste sami. Alespoň to tvrdí průzkum webového portálu jobs.cz. Ukázal, že takové zkušenosti bohužel nejsou ani zdaleka ojedinělé. Přesněji: 68 % uchazečů v nedávné době zažilo, že někam poslali životopis, ale od firmy nepřišla žádná reakce.
Některé firma se neobtěžují ani napsat neosobní dopis: „Děkujeme, ale dali jsme přednost jinému zájemci.“
Pokud někdo dlouhoodbě shání práci, není na tom se svým sebvědomím právě nejlépe. A tento přístup mu rozhodně nepřidá. Podle průzkumu to v lidech vzbuzuje třeba následující pocity:
58 % lidí řeklo, že je přešla chuť odpovídat na další nabídky práce,
76 % lidí řeklo, že by danou firmu nedoporučili svým známým,
83 % lidí řeklo, že do dané firmy se už nikdy na žádnou pozici nepřihlásí.
Proč personalisté vlastně mlčí? Proč nedokáží lidem, kteří projevili zájem o to u nich pracovat, napsat alespoň krátkou zprávu?
Tohle jsou nejčastější důvody, proč prý personalisté uchazečům neodpovídají:
50 % personalistů řeklo, že za tím vězí hlavně nedostatek času
40 % personalistů řeklo, že danému zájemci nic nenapsali, protože zatím nepadlo jednoznačné rozhodnutí, zda ho pozvou, nebo nepozvou na pohovor.
29 % personalistů řeklo, že výběrko je u nich ve firmě na dlouhé lokte. Vnímají pak jako trapné ozývat se uchazečům s velkým časovým odstupem.
Určitě si mlčení firmy neberte osobně. Dělají to tak zřejmě všem neúspěšným zájemcům o práci. Pokud vás zajímá, jaký je důvod mlčení, tak se odhodlejte a personalistovi po uplynutí termínu prostě zavolejte. Alespoň budete mít své otázky zodpovězené a nebudete zbytečně čekat na zavolání. Není nad to, mít čistý stůl.
Načerpejte další informace
Víte, jak správně zaujmout a odpovědět na pracovní inzerát?
Životopis máte sepsaný, motivační dopis taktéž, zbývá vám tedy poslední krok. Najít si vhodnou nabídku práce třeba na pracovním portále a zareagovat na ni. Víte ale, na co si dát pozor a…
I nepodnikatel může vystavit fakturu v rámci příležitostného příjmu. Co musí splňovat?
Pracujete na hlavní pracovní poměr, ale zároveň by se vám hodila nějaká koruna navíc? Víme, jak to udělat bez živnostenského oprávnění a zároveň při tom neporušit zákon. Příležitostný…
5 tipů jak efektivně zvládnout home office
Home office se pro spoustu zaměstnanců stal naprostou samozřejmostí, bez které by mnohdy ani na pracovní nabídku nekývli. Jeho rozmach nastal zejména během pandemie Covid, kdy nebylo…
Pozor! Zaměstnavatel může sledovat vaši činnost na počítači!
Zaměstnavatelé samozřejmě chtějí zaměstnance, kteří budou pracovat maximálně výkonně a nenechají se od své práce nikterak vyrušovat. Nadřízený navíc může vaši pracovní náplň celkem snadno…