Dusno v kanceláři? Zkuste mu umět předejít

V kanceláři máte už pár týdnů dusno? Vzhledem k tomu, že venku je pod nulou, s počasím to zřejmě nemá mnoho společného. Možná máte mezi sebou nevyřešený konflikt nebo zkrátka vedle v kanceláři sedí nepříjemná věčně nafouknutá kolegyně. Zkrátka je něco špatně. V práci trávíme poměrně dost času, tak proč být takovou dobu v nepříjemné atmosféře. Zkusíme poradit, jak těmto situacím předcházet.
1. Komunikace. To je základ. Klidně se kolegů ptejte na věci, se kterými si nevíte rady. Mělo by se to tedy týkat jen práce, vyzvídat recepty nebo se svěřovat s milostnými zážitky můžete mimo pracovní dobu. Nebojte se přiznat neznalost, ukážete tím, že se zajímáte. Pokud s někým máte problém, je dobré se ho na to zeptat. Lepší je to o samotě.
2. Buďte na kolegy hodní, oni vám to určitě rádi vrátí. Nabídněte jim občas pomocnou ruku, až budete potřebovat pomoc, tak si vzpomenou. Nebo by alespoň měli.
3. Zajděte občas s kolegy i někam mimo pracovní dobu. Vztahy je třeba udržovat i mimo pracoviště. Nemusíte si vytvářet pevná přátelská pouta, ale sem tam sklenička vás nezabije. Když budete o kolegovi něco vědět, vztah bude hned lepší. Projevte mu účast a vyslechněte ho.
4. Nedonášejte. Na to opravdu není nikdo zvědavý a nikdy se to nevyplatí. Stejně tak je to i s pomluvami. Starejte se pouze o svoji práci a práci ostatních ani nekomentujte. A určitě ne před šéfem.
5. Dejte si pozor na milostné pletky. Ve většině případů jde o komplikaci. Pokud z ní nebo z něho nechcete udělat životního partnera, přinese to jen potíže.
Načerpejte další informace
Jak přecházet syndromu vyhoření
Syndrom vyhoření se stává čím dál tím více běžnějším onemocněním, kterým trpí pracovníci v nejrůznějších profesích. Poradíme vám, jak syndromu vyhoření co nejefektivněji přecházet a co…
Jak se připravit na Úřad práce
Ocitli jste se bez zaměstnání a co teď? Vaše první cesta pravděpodobně povede na Úřad práce. Víte, jaké výhody plynou z registrace na Úřadu práce, a naopak jaké máte vy jako uchazeč o…
Na co mám nárok ve zkušební době?
Zkušební doba je strašákem všech zaměstnanců, kteří nastoupili do nového zaměstnání. Pracovník během ní musí prokázat své schopnosti, aby si zaměstnání udržel. Jaká je vlastně její délka a…
Neprojevila se u vás nemoc z povolání?
Zaměstnavatel je povinen vytvářet pro své zaměstnance bezpečné pracovní prostředí. Ne všem nemocem z povolání ale bohužel lze předejít. Na koho se obrátit, když máte podezření, že…